Şiir Tutkusu

Menü

Percın Bagıyla 4

Ugramisken bir iki kalem oynatayim bari sunun surasina ve vaktizamanin PERCiN burasina
Bir iki özne birkac tümlec ücbes fiil ve edat baglac iki ikibucuk filan..
Dönüp bulanip duran dünyanin NEDIR…? KiM NEDIR NELERE..? NE`yesine…
Muhayyer meltem kivaminda birsürü noktasizlik ve üc dörtceyrek PERCIN..
Nasil olsa her gürültüden bir sürü adam kadin col cocuk ve ihtiyar..
Kimse imseyi kacirmamak üzere üst gecitlerden alt tünellerden yan duvarlardan arka ambardan ön perdeden genis cadde ara sokak gizli cam kiskaciyla cevirip dolandirip söküp kopartmaktayken..
Herseyin vebalinde kalan ISKELET bir cürümle nasil olsa herkes ayipsiz futursuz densiz destursuz birbirinden bulasip birbirine girip cikan yapiskan maddeyken ..
Tiklim tiklim cinnet geciren hayati durgun trafikte kamyoncu `erkeksen cik caddeye de`…bagirirken..
Taksici `irzin serefin varsa benle beraber sen cik caddeye `…karsiliginin ardindan kimligi belirsiz bir cildirisin getirisi birbirine bindiren hurda hasat..ve söför mahalinde birbirini karsilikli kamalayip bicaktan geciren hir gür yumruklasma sonrasi kucaklasip sarmas dolas olmalar yekünu..
Birbirine agir nifak ifadelerle demedigini birakmadiktan sonra türlü ahbap ittifak, can ciger kuzu sarmali ve dümen icabi ortak girdabindan samimiyet kotarmanin yolunu hünerini eksiksiz alinarak cogaltilmis örnekle..
Tepeden topuga ..
Yukardan asagiya..
Ve bastan sona korkunc bir cürümüslügün insan ve toplum hayatini hicbir yerinden cikilmaz gerilim bunalim ayrisma kin nefret korku ve karanlikla özendirip boyayarak….
En kelli felli adam ve kadinlarin hergün yasam yorumculugunu TELEVOLE sig ve soyut tükenmisliklere kuraklastirip sömürterek..
Ekmeginden ekinine ormanindan hayvanciligina en erisilmez rekolteyi alacagim diye talan ve tecavüz edilmedik hic bir yasam dokusu birakmayarak havaya suya ve topraga..
Acgözlülükte kendini bile duyup dinlemeyen cigirdan cikmis yoldan izden haktan hukuktan sapmisligin PERCIN tutmazligiyla..
Hani `bana buralarin delisi derler `misali her türlü akil e ahlakdisiligi üstüne zirh gibi giyinip, deliligin her cesit genis alanli dokunulmazligi altinda veya sirtlanip suretkndigi kendini saklayan maske kalip lakap veya kiliflarla istedigi aman görünüp istemedigi zaman kendini ortadan kaybeden AKKILI ve CIN FIKiRLI gecinmenin sihirbazligini (her duruma kolayca yapisip sivisan) sirketlesircesine..
Din holdinciligi…
Dizi seviciligi..
Taraf tutuculugu..
Dekor tutsakciligi..
Furya esaretciligi..
Mal düskünlügü..
Gösteris takipciligi..
Ihtiras saplanticiligi..
Mülk doyumsuzlugu.. maddi manevi hersekil ve her türlü
Kültür bozgunu saz alemciligi.. gibilerin ilgi iliski ve münasebeti sebebine el el kol dirsek temas takim ekip ve takas birligiyle..
Ilerici- gerici, aydin- muhafazakar, sosyete- türbanli. etnik mezhepsel..…
Hepsi birbirinin yarimini tamamlayan ve hepsi biri olmaksizin digeri asla olmasi veya olusmasi mümkün olmayan ayni kalip niyet karakter ve malemeden…
Üstüne günün getisisine göre degiskenlik gösteren uusalci milliyetci fethulmetak veya pekakayi da ekleyip ulayan BOP küresel global tesekkül ve teskilat..…
Bundan evvel ayarladiklari bu karanlikli kargasada `referandum `markaayip EVET –HAYIR oynattilar Türkiye Cumhuriyeti varlik yokluguna..
Simdi para tura veya hep mi hic misi aynisinin aynisina tüm vari yogu kader ve kederi oyun ve BOP türevli adeta pamuk ipligi koptu kopacaginin sansa kalmisina
TAMAM mi DEVAM mi sallayip savurttuyorlar ve buna hic kimsenin zerre kadar itirazi olmaksizin herkes kurrra ve hurrrrayla hucum ataklasarak, güzelim ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti giyabinda ölsün mü kalsin mi nin, hükmünü BOP keyfiyeti yagma - yikim kararina baglayacaklari gayet acik ve asikar.…

Seyfi Karaca……….Mayis / 18
Seyfi Karaca3809 şiiri bulunuyor
Paylaşabilirsiniz:
2.5/5 Toplam verilen oy :
Ekleyen Kullanıcı :