Şiir Tutkusu

Menü

Alman Lokomotifli Küresel Yagma ve Yarıs Disiplinliligi 4

Bütün kul ve köle pazarlarini sinirsiz insan degeri yitikliginin sorgusuz sualsiz iNTIHAR iltaplariyla zirhlanip dehsete vahsete siddete gücünü kudretini dayandirarak iktidar ettigi ZULÜM TUTANAGI heryerde herzaman, ortak karaktersizlik kalibiyla varligini imar ettirir.
ROMA….herzaman daima hic görülmemisi ulasip elde etme gücüne erisip kendisini bilinen en kudretli tanrilardan daha üstün gelmelerin zirvesine tahtlandirmak icin devamli elde ettigi sidetli sehvet süslü sosyeteli görselligini sürekli cesitlendirip korku, ürkü, boyunegme, itaaat, yatkinlik ve hayretler uyandiran pisiko-travmalari dinc ve diri tutarak; tüm akil-vicdan yoksunu kelle kesip kafayi gövdeden ayiran katliamciliktan zevk alip tatminkarligini doyurmaya calisan cehennem deryasininkan imparatorluk adiydi Roma. Bugünkü `serbest piyasa küreselligi`nin dünyayi tek elden ayni niyetler dogrultusunda hizaya getirip yönetme ve yönlendirme etüt calismasinin tamamen önayak oldugu ve tüm mirasini KUTSAL ROMA GERMEN `lerine biraktigi cürümüs kokusmuslugunun isgal talan sömürü ve sürgünlük yayilmaciliginin köklesip kurumsallastigi katillik pusulasiydi ROMA. Bir taraftan topragina kattigi bütün dünya köleliginin en hizli ve en kolay ulasilir haliyle hanlar hamamlar ve cellat sergi sarayli hipodrumlariyla birlikte Roma`ya baglarken, diger taraftan aklin vicdanin insanlikla hic äözdesmedigi dehset görünümlü ölüm kusup kan püskürten carmih sergili sahnelerle gönül kafa bosaltip gönül eglendirdi koparttigi serbest piyasali sorgusuz sualsiz hükümranliklarda Roma. Vüzüv yanardagi püskürtüleri altinda tüm ihbar eden korkuncluguyla günümüze kadar donarak bildirimde bulunan haliyle Erkek Genelevleri`nin dahi en siradanlik gösteren sapkinliga mahremiyet kildigi Roma, üstünde hükümranligini sürdürdügü kulluk kölelik kaynagina bagli Zulüm teminatini sürdürebilmek icin daima siddetin, sehvetin, nefretin, akilsizligin, sapkinligin, azmisligin, doyumsuzlugun, hicligin, dalkavuklugun, ahmakligin, adiligin, hinligin, hainligin, inancsizligin, güvensizligin daima seviyesi yüksek cesitlilikte cürümüs kokusmuslugu kutsayan sevgisizligin büyüttügü, kimsesizlestirilmis varsil ile yoksul ara acikliginin her soytari soysuzlugu alisarak kaniksadigi kapanmaz mesafelerine dayayip, sapasaglam donanmasi gerekiyordu.
Dedik ya ..! Bu insanlik kul ve köle kiyim pusulasinda o günün kesfedilmis dünyansin el degmedik hic bir talan ve tecavüze ugranmamis zerrece noktasini köse kenarlarda koymaksizin bütün cürümüs kokusmuslariyla kendi kendini eritip yokederken Roma, bünyesinde kapikullugu olarak tüm yayilmaci niyetlerinin basgardiyanlarindan biriydi ROMA´yi dökülürken ayni ZULÜM SANATINA toplayip yagma-layan GERMENLER. Herseyin özünü esasindan degistirerek kendi karakter niyeti dogrultusunda egriltip yamultan ROMA gelenekli GERMENLER, Roma`dan devraldiklari isgal, kiyim, yikim, yayilma ve sömürme karaktersizliklerini insanligin bütün hassasiyetleri üzerinden katlayip cogaltarak günün kosullari geregine uygun makinalastirip miodernize ettiler. Yolüstü tanidiklari HRiSTIYANLIGI tüm AVRUPA KITASINI her türlü cellatligin genel merkezine karargahlandirirken kendilerine göre amentüleyip HACLI SEFERCILIGI namiyla bozup neye inandigi ve neye ugradigi belirsiz zorunlu itaatkatlikla insan numuneleyip inancsizlik ve ahlaksizlik darmadagin ettiler. FRANKLAR -GOTLAR -VANDALLAR-ALMANLAR ve digerleri, yüzyillar yüzyili Roma. Dan arta kalan Zulüm makinasini kendilerine alet edip AVRUPA boyu örgütlülügü saglamak icin en acimasiz katillikleri birbiri üzerinde denediler. Artik belli bir kaliciliktan sonra kalitimsal olarak dededen toruna gecen bu baslangic sürüm fikriyattaki netice, arttikca doyumsuzluk doguran sehvetler nefretler siddetler kudurmusluklar katliamlar katillikler olmadikca yövmiyesini kazanamayan kaniksamalari haydutlanip haramilendi. Dünyanin neresine giderse gitsin devamli sömürme dürtüleriyle uyandirilmis acligini sakinlestirmek icin kendine göre sekillendirdigi HRISTIYANLIGI yakarak yiktigi bütün kulluk kölelik dünyasina kendini tanri yerine koyma kalibindan buyurup ferman etti.
Kelimenin tam anlamiyla yayilip gittigi her yollu yolsuzluk isgallerini yerlesik dünya güzelligini bozup bozguna ugratarak hakim olup hükümranlandiran ROMA Enkaz geleneklisi ve ALMAN LOKOMOTIFLI serbest piyasa pazarciliginin mühimmat molozudur ALMAN LOKOMOTiFLI serbest piyasa isgaliyla patrontanriciligi kodlayan bugünkü( yuro-amerikan ) kutsal Roma Germenya. AMERiKA´yi bu kiyim kiyagi kafayla abklukaya alarak kendi haydut haramiligince karakterlestirip yasallasmis sömürülere haram etti bu yapi. Afrika böylesi yapinin kurguladigi kiyamette yandi kavruldu ve som simsiyah sefaletlere hayatlar sürgününden kül ziyan oldu. Avusturalya en yorucu ve üzücü karakter ve tabiat degistirmeleriyle hirsizlarin haydutlarin sömürü soygun ve talanlarina topragiyla suyuyla katledildigi yetmiyormus gibi; suurunu, ahlakini, aliskanlikklarini, inanclarini, tüm insanligiyla birlikte insanlik katledip zenginlik yagmalayan HRISTiYANLIK HACLI SEFERCILIK rahberligine kosulsuz sartsiz teslim edip, yurdundan uzak hic tanimadigi baska cografyalarda yayilmaci katilligin tetikciligini lejyonerlenip ünüformalandirildi( Canakkale`de ki Anzaklar ve Hindular basta olmak üzere dünyanin sayisi belirsiz dörtbirtarafindan sürülüp getirilmis kimi vurdugunu dahi hic bilmeyen tüfekcileri bataryacilari hatirlayin ). Elaltindan, elüstünden hertaraftan ve heryandan sesi korkularla susturulmus ice kapanikliligin carsi bazar ettirildigi kocamanca vitrinde, dünya haritasini sosyetik bir fuar yahut kumsal manzarali sahillik seyranlik rihtimi olarak afisleyip, ayni ahlaksiz canaktan düzenin kustugu afyonlari cubuklayip yutkunan birakilmis bosaltilmis suursuzluk uyusumuna kul kurban olan ceset haliyle, ROMA geleneginden modernize olmus ALMAN LOKOMOTIFLi isgal ve yagma atölyelerinin icat ettigi kuklayi canlandirmaktadir bügünkü kendi hayatina varlik gösteremeyen insan. Özgürlügünü özgüvenliligini özgünlügünü yitire yitire siddetli nefret sarmallayan batakliklara irdakini algisini inancini gözlemlerini bitirip tüketmis ölü dokulardan durmaksizin ölüm iltihabi ve kargasa irini sagiltarak, caresizlik esareti tutanagina siddeti artildikca aliskinligini gelistiren duyarsizligin etkisiz tepkisizligiyle yoksun hayatina ulasip, zavalliligini dokunmakta. Yilginlarin sürüp savurdugu coraktan durmaksizin küresel isgallerin buyurdugu haksiz hukuksuz kuklayi meziyetine tasiyip, ölmedikce hicbirzaman yükünden kurtulamayacagi caresizlik ve kimsesizlik faturalarinda acizlik ve yetersizliklerle calkalanip bogusarak, tüm duyu düsünce duygu ve duyarliliklarini akil vicdan sefilligiyle küresel talancilarin ve yerli isbirlikcilerinin keyfiyetine haczeden bir ölüdür bu kiyamet Pazar piyasasindaki canlandirma.
Cünkü ihmaller ve sahipsizliklerdir ne yaparsa varlik sahibine yapan. Eger zulüm yahut ölümse sözkonusu olan, sahipsizligini besleyen seyin aklini suurunu bilincini bellegini ahlakini inancini güvencini para bagimlisi serbest piyasa kulluguna kölelenmenin istahini köpürtüp kabartan lüks, sehvet, kin, hirs, kavga, gürültü, ayrisma, uzaklasma yahut her türden vahset yiginagi dehsetlerin tüm insanligini öldürücü askiya almalarla carmihlayacagini bilmesi gerekirdi hayatina mahsus kisi. Sözde kamu düzeni yapmak ve yaratmak adina yasama hakkina dair irade sahibi yetkinligini sorgusu suali olmayan görsel kurgulara bagli olarak hicbir akil-fikir yogrulmasina danismaksizin rasgele savrulmusluklara teslim etmesiyle birlikte, insan aslinda yasamla ölüm arasi tercihini yokluga yitiklige yolsuzluga hukuksuzluga düsüncesizlige ve tutarsizliga haczetmistir. En basta akliyla vicdani küresel eskiyaligin kirli kumbaralarinda borca batak takanaklilikta rehin bir sifreli dolap gibi , celik kasali betonarme duvarlasmalarinin gitgide ulasilmazligi kalin köhnelere hesabi görülmüstür diye defnedilerek zindanlastirilmis zifirliklerde, gerek karanliga gerek zulüme gerek haksizliga gerek siddete gerek iskenceye gerek yikima gerek vahsete gerek katliam üstü katliamlarla özeli bezeli katilliklere tepkisiz kaldikca duyarsizlasan, duyarsizlastikca olagan karsilayan, olagan karsiladikca kaniksayip vazgecilmez yasam bicimi haline dönüstüren bagliligin bagimli köleligini kullasir insan. Algilari yapilmis kaliplardan yönetileniyle tepkisizligi bastanberi tutuk, teslimati pesin uyusmalara sifrelenmislerle ayarli köreltilmis akil, sogultulmus duyum, köhnelestirilmis vicdan, sevgisizlestirilmis katilim engellisi bunalim buhranlariyla köleligini tamamlayip bitirimleyen insan, hayatinin kendi olanini hic tanimayan yitik yabancisi gibidir. Bu haliyle kalici kargasalarin devamliligi icin sistemini kurup insanligin acilari kusurlari zayiflari hassasiyetleri dalginliklari ihmalleri sefillikleri caresizlikleri kimsesizlikleri ve ölümü üzerine kuran küresel isgalci vampirler ve onlarin yerel BOP temsili büfe bayicilerinin, arayip da bulamadigi sermayesi seleften hazir mevcutlu durumdur.
Gelmis gecmis bütün dünya serbest piyasa köle pazarlarinin karaktersizligine karaktersizlik katarak meziyet artirip sonraki kopacak olan kiyametlere yol, yöntem, teknik, ariza, linc, lanet, ören ve zulüm bulgusu devredip hacim genisleten ROMA kaynakli Yuro-amerikan Serbest Piyasa pazarlamaciligi, Yeni Dünya Düzeni lakabiyla diktasini dünyaya dayatirken, bütün bagimliligini gördügü siddet sarmalina alisarak ve alistikca bagimliligini uyusmak icin daha büyük capli yikimlara ve siddetlere ihtiyac duyan korkuyu, ürküyü, suskunlugu, sehveti, dehseti, vahseti, savasi, sürgünü, sefaleti, harami, talani, aciyi, gerilimi, kargasayi bellegine ve bilincine kaziyip vazgecilmesiz yasam bicimi kabülcülügüne ihtiyac duyurdu. Hergün katlanilmasiz acilarla doyrulmayi bekleyen bu derin dipsizligin yikilarak actigi bosluklari insanligin öldügü sahte ve samimiyetsiz iliskillerin örüp örgütlestirdigi zindan tabiatli sevgisiz güvensiz mezarliklar doldurdu. Yüzyillarca Freud`un Pisikoanaliz`ine zerrece eklemede bulunamayan insan tutuklulugu, buhrani ve bunalimi git gide agir siddetlerle kivranarak basadilmez boyutlara varan cinnet ve cinayet makinasina dönüsen küresel köle kalipli insanini capi dünyayi tutan yikimlara ören-veran edip birakmasi, üzerinde ne kazanacagina bakarak bahse giren ALMAN LOKOMOTiFLi Devlet Bezirganciligi`nin iliklerine kadar sömürdügü herkesi suclayip da kendine toz kondurmayan üc kagitciligiyla ilgili ve alakalidir.
Sonuc olarak Toplumsal Suur denen sey; Akil, Fikir, Tembih, Samimiyet, Güven, Özgürlük, Vicdan, Paylasim, Sorumluluk, Sevgi, Saygi, Ilgi, Bilgi, Düsünce, Duygu, Egitim ve Kültürel temel dayanaklar üzerinde topraklanmis saglamligin insana karakterlesip kisiligini buldugu yerde yetkinlesir ve olgunlasir. Orada sonucunu sebebinden tanimlayip insan yüregine iliskileyen Hakk`i, hukukuyla gözeten saglikli yasam dengeliligi vardir. Buradaki yasam ortakligi tüm kaynaklarini birlikte yorulup birlikte üretip birlikte paylasan anne sefkatliliginin insan ailesi dünyasini tarif edecektir. Yasam yanlisi, insan gönüllüsü, hayat fikirlisi doludoluklarla kisiyi özgüvenlilige karakterlestiren özgür iradelilik böylesi onursanmis akil-vicdan dengesinde insan olmanin sevinciyle bulusacaktir.
Aksi takdirde küresel patrontanrilarin bulasiklarinda kalbini ve kafasini yikayip insanligini kiyim katilligine kirlendiren Boptur hersey. Hukuksuzlugun ve haksizligin calkaladigi bunalim bunakligiyla, ilgisiz tutarsiz dalaverelerin ikiyüzlülügünü bir haliyle IRAK basta olmak üzere kan gövdeyi götüren vahsetlere buyrulmus korkularla sinip susup göz yumarlken, diger taraftan Filistin kimsesizligini devamli iradesiz iktidarlara gecim kaynagi olsun diye yem yapanlarin verdigi düsük voltajli elektiri akimlarina kapilan LAMBACILIKTAN hirsizlanan talanci vurguncu ampüllesmeleri kolyelik gerdan niyetine boynuna bogazina madalyonlasir ayanacik sefil akibet.
Hayati akil vicdanla dengelemis Hakki hukukuyla muhasebe eden sevgi saygi toplumu degil de, ALMAN LOKOMOTiFLi Yuro-amerikan kurgulu kurulumun fiyakasi kiyak kulu kölesiyse birbirini benzeterek kopyalanmis kalabaliklarin isgal ve talan pazari, orada gel-git akilliligin dibi delik karakter bozgunlugu hakimdir. Devletin bütün kurumlarini Cia-mossad ve benzerlerinin para-metrik bagimlilik bazindan destek ve yardimiyla, cürümeye cöküntüye sizip bütün devlet olma iradesini bosa cikaran yozlastirmalarla kültürsüzlüge, hukuksuzluga, talana, onursuzluga, yikima tepeden tirnaga iktidar olduklari ana kumandali Bop´tan, devamli kendi cografyasina iliskin toplumunu ve ayni yasam ortagi yakinliktaki Türkiye Cumhuriyeti`ni parcalayip bölüsme ittifaki hedefinde tutan PEKAKA TARiKAT ve tüm diger USAKLIK ÜCRETLISi bütün isbirlikciler, ( demokrasi, insan haklari, özgürlük, esitlik vesair vesaireler piyasa paravaniyla )insanligini güce dayali para, borsa, cunta, asiret, tantana, curcuna ve saltanat gösterisli kulluga ve kölelige bozup harcarlar. Hali hazir kayikci kavgasinda haydutluk yagmasiyla hepbirlikte yüklenip talan ve tarumar ettikleri gündemde, sevgili ülkemizin tanimsiz tarifsiz savruluslara taniklik ettigi Esbaskanlik sifreli Bop yikimi, bütün hiziyla dökülüp devrilip sürüp gitmekte.

Dipnot : Amerika`yi Asya`yi Afrika`yi Avusturalya`yi gecmis köle pazarciligi karakterine ezip bozan ALMAN LOKOMOTiFLi Yuro-amerika, haramli hirsizli haksiz hukuksuz istila ve isgallerine yerel ölcekli kendi toplum tetikciligi yapmaya her hali uygun USAKLIKLARI temin ve tesis ederek, önce NAPOLYON sonra NAPOLYON zihniyetini katlayarak kiyametlenen HiTLER Sina cöllerinden Sibirya buzullarina varan Alaska`li ormanlari ve Vietnam`li muson yagmurlarini kelepceleyip kilit altina almak istedi. Tam Moskova`ya varmisken ayaz vurdu buza kesti bu öldürücü niyet. Hitler`den ve Napolyon`dan boslukta kalan zamani ROLLING STONE kafalayip ayiklayan avuntulara susturdu. Bu mola `da Rus sosyal Carligi duvar örüp rehin aldi Paris`e Atom tüfegi dogrultarak yanibasindaki Berlin`i. Boyundurugunu parasal pokerciligin tilsimiyla kiran Alman lokomotifli YURO-amerika sinirsiz ve soysuz isgallerini doyurmak icin her cehennemlik cinayeti ezberledigi düzen üzerinden IRAK, AFGANISTAN, LIBYA, SOMALI, SURIYE genisletilmis ortadogululuga intihar kiyameti olarak yükleyip yagdirdi. Diger taraftan kafaya koydugu eski takintisi Sibirya maden ve servet avciligini tipki Napolyon ve Hitler kanli ve kirli kanalindan icilmis bir yemin gibi, gitti vardi Ukrayna`nin sirtina hancer mislisiyle saplandi. Arada Maykil madonnadan langur lungur teraneler fosurtusu kültür diye düzene katledilmis insanliga afyonlandi. Yazi bu icerige dairdir. Sevgiyle

Seyfi Karaca…………Temmuz / 14
Seyfi Karaca3676 şiiri bulunuyor
Paylaşabilirsiniz:
2.5/5 Toplam verilen oy :
Ekleyen Kullanıcı : Seyfi Karaca