Şiir Tutkusu

Menü

Kasgar Diyarı Uygur Hüzüncesine

Küresel kallesligin her sartta ve her yerde ortalama ve ortak meziyetidir : Sürekli yepyeni DÜSMAN tanimlamalari yaparak; her eskiyeni bir yenisiyle takas ettigi ajan- piyon usakliklari sayesinde dünya üzerinde sorgusuz sualsiz kurup islettikleri sömürüye, isgale, tecavüze, yagmaya, tacize, yozlasmaya, cürümeye, kulluga, kölelige, ihanete, dangalakliga, güdümlülüge, istilaya, ablukaya eliyle koymus gibi akli fikri etkisi ve tepkisi olmayan teslimiyet bandindan kolay ve rahatca daim devamliligi saglamanin uygun kafa yapici izahina günü hesabi görülmüs KABÜL algilari yaratmak.
Bu yüzden elbette ki CiN mezalimi altindaki UYGUR agirlikli Türkistan diyari tüm yasadiklari baski kin asagilama ayristirma nefret sürgün iskence siddet asimilasyon soygun sömürü odaginda cektikleri eziyetten ve zincirlendikleri esarretten kopup kurtulmalari simdi degil; yüzyillarca miladi dolmus ve hayati derecede hassas bir durumdur. Fakat bunun vekalet temsilcileri asla dünyanin her türlü isgal catisma talan vurgun kargasa tecavüz kiskirtip yeryüzüne aclik yoksulluk zulüm savas silah sefalet huzursuzluk mutsuzluk ve ölüm piyasalayip yayan asalak ve sömürücülerin kendilerine Afganistanda, Irakt`a, Somali`de, Suriye`de, Libya`da, Cecenistan`da, Balkan`da, Yemen`de kim ve neci olduklarini haddinden fazla ispat ettikleri gibi, ikiyüzlüklerini anlasilir kabulde vampirliklerine örtbas icin resmiyet kazandirmanin UYGUR kurtarici kahramanlari asla degillerdir.
Sözkonusu olan AVRUPA BiRLiGi römork lokomotifi Almanya`nin Endüstri Dört cag asimi sicrayisindan sonra coktan gelistirdigi Endüstri Bes`i Cin üzerinden DIJITAL INSAN HAYATI düzenegini dünya isgal ve yagma piyasasina sürmeye hazirlanmasidir. Bu yüzden manyak Trump Ticaret Savaslari dedigi seyi en basta Avrupa Birligi ile baslatti. Cin ise Tayvan ( milliyetci Cin ) ve Hong Kong`u yeniden cografyasina haritalamayi önde tutup öncelikli kilarak tipki YELTSiN-PUTiN Rus patronlugu gibi eskiyen kafa, rejim, makina, aksam ve toplumsal mekanigini Bati teknolojisiyle yenileyip dünyaya hakim olabilecegi sessiz ve alttan alta is yürüten sinneklikten tüm yeryüzü sömürü sermayecilerine kendini en kullanisli ortak ortama Pazar etti.
Yeni Dünya Düzeni ilaniyla beraber devamli yeni ORTAK DüSMAN belirleyip hep birliktekafa kafaya ve kalp kalbe anlasmis uyusmuslugun hem imhasina hem de kusursuz kullanislara ikili oyunun RUS, CiN, JAPON, ISRAiL, AVUSTURALYA, KANADA, ABD, hepbirlikteler zaten. Dün Yesil Sermaye kusaginin YENi ISLAM veya ILIMLI ISLAM ajan piyon yapim yönetim kullanicilariydilar. Bugünse tüm mal sahibi ve icat ekibi tarafindan elalti korku ve kiyim kirbaci olarak donatilip örgütlendirilen NATO`nun en ingilizlemeli salon ve ON NUMARA toplantisinda CiN…her kafaya uygun ORTAK DüSMAN modeliyle önümüzdeki yillar yilligina programlanip güncellendirildi.
UYGUR bahaneli sahte kurtariciliga küresel kostüm giyimi kahramanlik sahiplenilmesi de gercek derdi davasi dünyanin enerji, su, petrol,maden, mineral, gida, toprak,tarim, egitim, kültür, eglence, ulasim, iletisim, moda gibi sayisiz dal kol ve sektörünü isgal edip ele gecirmeye dönük herkesin herkesle ortak herkesin herkesle paylasim ve bölüsüm harbi ve hasimligi devre düzenekli bilhassa ORTADOGU dünya merkezinden yayilip yürütülen amansiz bir kapismanin durum icabi ürün mahsülüdür.
Uygurlar`sa taaaa sekizinci yüzyilin ortalarindan baslayarak Cin`lilerle ortak ittifak yaparak yitiklari Göktürk mirasini Arap`larla yasanan Talas savasindan sonra dagilma egilimi gösteren kendi soy ve boylarina baskilamak icin tamamen var gücünü Cin`lilere dayanip karsi cikan Oguz`lari sinirsiz ve sonsuz sürgüne zorlayan hatalari sonucunu, bugün hala hepimizi derinden üzen yikimlara, esarete, asimilasyona,ezilmeye, toplu siddete ve toyekün tutsakliga haciz etti. Kurtuluslariysa hic kimsenin küresel oyununa gebe onun bunun kulluk kölelik tesfik pirim hediyesi degil, olacaksa bizzat kendi öz benlik gücüne tarihine diline itibarina kültürüne aslina asaletine cesaretine insanlik güvencesine ve ERGENEKON ruhuna dayali kendi azim ve kararliliklariyla olacaktir. Umuyor, diliyor ve inaniyoruz ki öyle olacaktir.

Seyfi Karaca………….Aralik / 19
Seyfi Karaca4058 şiiri bulunuyor
Paylaşabilirsiniz:
2.5/5 Toplam verilen oy :
Ekleyen Kullanıcı :